پلاسکو تبریز در ساختمان پلاسکو آتش سوزی به پا کرد

کوپلیمرهای اتیلن و وینیل استات (EVA) به صورت خالص یا مخلوط با سایر مواد ترموپلاستیک برای کمک به تولید – از جمله چیزهای دیگر – چسب‌های صنعتی استفاده می‌شوند.

مواد کمکی پلاسکو تبریز خاصی مانند پرکننده‌های کلسیم، رنگدانه‌های آلی یا معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها، اصلاح‌کننده‌های سطح (برای صاف کردن رزین و تسهیل هدایت الکتریکی آن) یا عوامل دمنده (برای به دست آوردن مواد سلولی) به پلی‌اتیلن‌ها قبل از اجرا اضافه می‌شوند.

به نوبه خود، پلی پروپیلن (PP) جامدی است که از پلیمریزاسیون پروپیلن به دست می آید که مقاومت خوبی در برابر گرما ارائه می دهد و در حدود 160 یا 170 درجه ذوب می شود.

این محصول به صورت پودر، الیاف یا گرانول عرضه می شود و به ویژه برای تولید فیلتر، پمپ، ضربه گیر، مخازن خودرو یا فیلم برای بسته بندی های مختلف استفاده می شود.

علاوه بر این، پس از ادغام چرخه بازیافت بسته بندی پلاستیکی، برخی از این محصولات به طور قابل توجهی امکان بازآفرینی پاکت های مایعات فنی را فراهم می کنند.

پلاسکو

مواد افزودنی مورد استفاده در ساخت آن مانند پلی اتیلن است. PP “تزریق” زباله های پلاستیکی قابل بازیافت را به راحتی تولید می کند، اما PP “فیلم” نمی کند.

همچنین لازم به ذکر است که الاستومرهای ترموپلاستیک را می توان با پیوند لاستیک EPDM (مونومر اتیلن پروپیلن- دی ان) به پلی پروپیلن به دست آورد.

– پلی وینیلیدین کلراید (PVDC)، پودری است که با مقاومت شیمیایی خوب و نفوذناپذیری بالا در برابر بخار آب، گازهای خاص و روغن های خاص مشخص می شود که سازندگان از آن برای تولید مواد پیچیده مبتنی بر کاغذ (مانند فویل آلومینیوم) یا فیلم های پلاستیکی مختلف استفاده می کنند.

– پلی بوتیرال یا پلی فرمال وینیل (PVB) که به شکل پودر، امولسیون یا ورق ارائه می شود که به دلیل خاصیت چسبندگی قوی به فلز برای تولید لاک های مختلف برای کابل های مسی یا آلومینیومی استفاده می شود.

پلی استایرن
تنها دو نوع عمده پلی استایرن وجود دارد، پلی استایرن (PS plastic) و کوپلیمرهای استایرن (SAN، ABS، MBS، SBS یا SIS).

با این حال، لازم است بین دسته های مختلف پلاستیک PS تمایز قائل شد: پلی استایرن استاندارد یا کریستال، به دلیل شفافیت (به ویژه سفت و شکننده است)، پلی استایرن ضربه ای که انعطاف پذیرتر است، پلی استایرن حرارتی که در برابر بسیار مقاوم تر است. دمای بالا و پلی استایرن منبسط شده (حباب های گاز).

پلاستیک PS، جامد تا 140 درجه، که فراتر از آن سیال می شود، می تواند به صورت تجاری به شکل پودر، گرانول، مهره، خمیر، محلول یا محصولات نیمه تمام (صفحات، لوله ها، ورق ها و غیره) عرضه شود.

همچنین با استفاده از افزودنی های شیمیایی مانند نرم کننده ها یا حلال های مختلف، برخی پرکننده ها و تعداد معینی رنگدانه تولید می شود و در ترکیب دیگ ماست، سینی، کابینت حمام و درب طوفانی، یخچال یا فریزر استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.